Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vanilla Ninja

16. 8. 2007

Vanilla Ninja (Triinu, Piret, Katrin a Lenna) je nejznámější a nejpopulárnější estonskou skupinou všech dob. Že se nejedná o žádné umělé hvězdy z kastingů, ale nadané a talentované umělkyně prokazují nyní na svém evropském a asijském koncertním turné. Jejich popularita strmně stoupá, např. v Rakousku, Švýcarsku, Polsku a Německu obsazují čelní místa hitparád, jsou častými hosty v rádiích.

Vanilla Ninja byla založena v létě roku 2002. Společnost TopTen napadlo, že by mohli založit novou a trochu odlišnou dívčí skupinu a jejich producenti začali v pátrání po vhodných kandidátkách. První byla vybrána Maarja Kivi, známá z mnoha hudebních soutěží a její debut byl v roce 2002 ve finále estonského Eurovision Song Contest. Další byla Lenna Kuurmaa a dvě semifinalistky The Fizz Superstar, Piret Järvis a Katrin Siska. Teď nastal čas přemýšlet o hudbě, na kterou se měla děvčata zaměřit a toho se ujal skladatel Sven Löhmus. První písní Vanilla Ninja byla píseň "Nagu Rockstaar" a "Purunematu", které byly zahrnuty v TopTen albech "Autumn Hit 2002" a "Winter Hit 2003". Jejich třetím songem byla skladba "Club Kung-Fu" a jakkoli je to neuvěřitelné, v roce 2003 vyhráli Eurovision Song Contest s celkovým počtem 37 044 hlasů, což byla skoro polovina z celkového množství hlasů. Prvním mezinárodním albem Vanilla Ninja bylo album "Traces of Sadness", které bylo vydáno v červnu 2004. Toto album vyšlo i na DVD pod názvem "Traces of Sadness - Live in Estonia" a dostalo se mezi 3 nejlepší německé desky.
Ale hned po vydání "Traces of Sadness" se rozhodla Maarja Kivi pro odchod ze skupiny. Novým členem, který měl přebrat místo po Maarje se stala Triinu Kivilaan. V srpnu 2004 vyšel poslední vydaný singl z "Traces of Sadness" a to balada "When The Indians Cry". A k Vánocům nadělila Vanilla Ninja všem svým fanouškům rozšířené dvoudiskové album "Traces of Sadness - Limited Edition" s novou verzí písně "When The Indians Cry" s názvem "The Light of Hope".Na jaře 2004 děvčata cestovala se dvěma populárními skupinami - Overground a Preluders. Mno... Pak vydaly album Blue Tattoo, které vyšlo v březnu roku 2005. Na konci roku 2005 vydaly Best of.A tedka se připravují na turné.