Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stacie Orrico

16. 8. 2007

Celé jméno:Stacie Joy Orrico

Jméno a povolání otce:Dean , režišér

Jméno a povolání matky:Patty, (společnice Stacie, tráví spolu 99% času)

Sourozenci:Starší bratr Jess,starší sestra Rachel a mladší dvojčata

Oblíbený sport:Jízda na kole a fotbal

Oblíbená činnost:Opalování

Hudebnívzor: Whitney Houdson, Miriah Carey , Celine Dion

Oblíbené jídlo: Mexická kuchyně

Oblíbená květina: růže

Stacie Orrico, se chtěla stá zpěvačkou už jako malé ditě. Protože je silně věřící a pocházaí z křesťanské rodiny, svůj první koncert si odzpivala v kostelním sboře ješte jako šesiletá.A i když tehdy ješte moc zpivat nedovedla, získala si u svojich diváků velmi velký obdiv. To jí dodalo sebeveědomí a k sboru se přidala jako členka a zpivala v kostele každý týden. Samozřejmě, po tolika cvičení jí už zpívání postupně šlo,lepšila se.Ne skoro všichni ji povzbuzovali v tom, aby sa přihlásila na zpěv. Malá Stacie to samozřejmě udělala a dokonce aji její velmi zkušený učitel uznal, že má talent a do budoucnosti jí dal velké náděje. No to ješte tehdy netušil, že to, co si ješte jen myslel, se v budoucnu stane skutočností. Stacie,tehdy už osmileté děvčatko, se rozhodla, že v zpěvu bude pokračovat a stane sa slavnou zpěvačkou.I když o tom snila velmi mnoho malých děvčat, ne každé se to povedlo něčoho takového dosahnout. No ona měla největší štěstí. Už po třech rocich navštěvování hodin zpěvu měla tak krásně vycvičený hlas, že vystupovala na svatbě svojich rodiču. Ti, kteří ji poslouchali na to nikdy nezapomenou a ti, kteří tam nebyli, mají teda čeho litovat. "I když to je ješte malé dítě, zpivá jako nějaká malá Whitney Houston." Takto o jejím vystoupení vyjádřila její máma. A určitě měla pravdu. O čtyři roky později patnáctiletá a velmi úspešná Stacie zpívala ne jen v kostele, ale na koncertě mistní rockové skupiny, každá její vzdalenější rodina měla stouto skupinou velmi dobré styky a aji Stacie sa takto mohla více lehce prosadit.

Dnes je z ní velmi úspešná zpěvačka. A jak se předpokládalo, když byla ještě malá, získala si úspěch u fanoušků na celém světě. Jako první hit, kterým se proslavila i v zahraničí, ne jen ve sve rodne Argentíně, byl Stuck z jejího prvního debutového alba. S ním prorazila natoik, že o několik týdnů se stalo najprodávanějším albumem v mnohých evropských státech. Turné, které Stacie Orrico podnikla v souvislosti s tímto albem se konalo v Září roku 2004.

Začalo se v Americe, kde se odehrálo asi dvacet koncertů, potom turné pokračovalo v Číně, konkrétně třeba koncerty v Pekingu (někomu se to možná zdá nemožné, ale Stacie Orrico je žádaná dokonce i v Číně!!!), potom sa pokračovalo koncertami tež v Rusku až do Evropy, kde Stacie odehrála rekordních sedmdesátosm koncertů!! Jediný človek, který za posledních pět roků odehral víc koncertů, byla Britney Spears ( na jaře roku 2000 ).Druhý hit. Kterým se proslavila je More to life z toho stejneho alba jako předcházející singl.

Z druhého alba se celosvětově prodalo už vice než milión kusu a v Japonsku je dokonce dvojnásobně platinové. V jejich pisničkach se obdivuhodně spojuje popové a hip-hopové prvky s individuální zručností. Producentem alba byl Diane Waren (Aerosmith, Celine Dion) a tak neni divu,že Stacia podepsala smlouvu s Virgin Records a její pisně patří mezi nejfrekventovanejší hity na MTV. Najvětší úspěch jí přinesl klip More To Life.